במסגרת מחלקת ייעוץ המס של משרד סער & סורי פתרונות מיסוי לעסקים ולחברות, אנחנו מלווים את הלקוחות שלנו בכל הנדרש מול רשויות המס.

הניסיון והידע שצברנו בייצוג לקוחות ובטיפול שוטף בכל צורכיהם, כולל טיפול בפניות יזומות מטעם רשויות המס, מאפשרים לנו לספק מעטפת מקצועית הדוקה לאורך כל חיי העסק.

ייצוג וליווי שוטף: ייצוג לקוחותינו ברשויות המס השונות – מס הכנסה, ניכויים, מע"מ וביטוח לאומי -מקנה להם חיסכון בזמן ושקט נפשי להתמקד בעסק שלהם, ביודעם כי איש מקצוע מטפל בהם, שומר על כל האינטרסים שלהם ומייצג אותם נאמנה.

איך זה עובד?
לאחר חתימת הלקוח על ייפוי כוח לצורך ייצוג בפני רשויות המס, משרדנו מורשה לפעול בשמו בכל עניין המטופל על ידי רשויות המס.

הטיפול של משרדנו מתחיל מרגע הקמת העסק והוא כולל, בין היתר, פתיחת תיקים במס הכנסה,בביטוח לאומי ובמע"מ, טיפול במקדמות המשולמות למס הכנסה, דיווחים לרשויות המס לאורך השנה הכוללים דיווח למע"מ, דיווח למוסדות הניכויים בגין השכר והתשלומים לעובדים וספקים והעברת המס שנוכה במקור, בקשות לביטול קנסות, טיפול בהחזרים שונים המגיעים לעסק, עדכון כתובות, בדיקת מצבי חשבון ברשויות המס, ביצוע הערכות מצב חצי-שנתיות למצב העסק, וכמובן – עריכה והגשת דוחות שנתיים למס הכנסה.

משרדנו נהנה מתקשורת ישירה עם מחשבי מס הכנסה מס ערך מוסף וביטוח הלאומי המאפשרת טיפול יעיל החוסך זמן רב.

בנוסף, אנו משדרים דוחות שנתיים למס הכנסה דרך מערכת המייצגים. אופציה זו מאפשרת עדכון מהיר של נתוני הדוח השנתי, וכפועל יוצא מכך, אם קיים החזר מס – הוא מתקבל מוקדם יותר מכפי שהיה מתקבל ללא מייצג. יתרונות נוספים לייצוג מפורטים בהמשך.

ייצוג ודיוני שומות: כל בעל עסק או חברה מחויבים להגיש מדי שנה דוח שנתי למס הכנסה.דוחות אלה ניתנים לבדיקה על-ידי רשויות המס השונות. לאחר שהדוח הוגש למס ההכנסה, מפקחי המסעורכים לעיתיםביקורות שוטפות על דוחות כספיים שהוגשו לרשויות המס.כחלק מתהליך הביקורת, ייתכן שתקבלו זימון לדיון במס הכנסה.

דיון ברשויות מתבצע כאשר פקיד השומה מבקש לברר פרטים על ההכנסות שדווחו במסגרת הדוח השנתי, כדי לוודא שהמס ששולם מבוסס על נתונים אמיתיים ולא הוקטן באמצעות הכנסות שלא דווחו או על ידי רישום הוצאות שאינן מוכרות.

מה צריך לעשות כשמקבלים הזמנה לדיון במס הכנסה?

הזימון להתייצב לדיון מבוסס פעמים רבות על הערכת הרשויות כי ההכנסות וההוצאות אשר דווחו במסגרת הדוח השנתי אינן סבירות לסוג העסק והיקפו.

לקוחות שאנו מייצגים פטורים מהתייצבות בדיונים. אנו הולכים במקומם, מתמודדים עם השאלות והטענות המקצועיות שעולות במסגרת ההליך,ומוודאים שתוצאות הדיון יהיו מקצועיות ונכונות.

במהלך הדיון במס הכנסה ידרוש פקיד השומה מסמכים והסברים שונים, ולעיתים אף יבצע ביקורת פיזית במקום העסק. בין היתר, הוא יבחן בדיון את ההכנסות וההוצאות המוצהרות, את מועדי ההכנסות, את הרווח הנקי שנכנס לעסק, את הצהרות ההון שהוגשו עם השנים וכן יבצע בדיקות נוספות התלויות בסוג העסק – הכול במטרה לוודא שאין פערים לא מוסברים בשומה העצמית ושכל הרווחים דווחו למס הכנסה כדין.

מדוע כדאי להשתמש בשירותי ייצוג ברשויות המס?

  • חיסכון בזמן ושקט נפשי – המתנות בתורים, דיונים ארוכים, התעסקות עם המון מסמכים.
  • ייעוץ מקצועי – מניעת טעויות שיעלו הרבה יותר משירות הייצוג.
  • ייצוג בדיוני שומות – מול הרשויות יעמדו גורמים מקצועיים שיידעו לתת מענה לשאלות והטענות שיעלו.
  • עמידה בדרישות החוק – הגשת דוחות מקצועיים במועד,תוך קבלת אורכה אוטומטית.
  • קבלת החזרי מס באופן מהיר יותר כאשר הדוח משודר על ידי משרד מייצג.

צברנו בסער & סורי ניסיון רב בייצוג נישומים ובניהול דיוני שומות המס מול מפקחי מס הכנסה, תוך שמירה על דיון ענייניומקצועי והגנה על האינטרסים של הלקוח וזכויותיו. נשמח לייצג גם את העסק שלכם.