בעלי אזרחות אמריקאית ? או מחזיקי גרין קארד ? המאמר הזה עבורכם !

אנו מעריכים כי שמעתם על הרפורמה במס בארה"ב.

אחת הגזרות בחוק מדברת על כך שכל אזרח אמריקאי המחזיק בחברה נשלטת זרה (חברה נשלטת זרה = חברה שאינה אמריקאית שהוחזקו בה  יותר מ50% מהמניות על ידי אמריקאים) חייבת במס על רווחי החברה הנ"ל ללא קשר לאופי החברה ופעילותה .

המס החדש נקרא Global intangible low taxed income ובמונח המקוצר GILTI TAX , למעשה המשמעות שלו היא שכל חברה זרה בעיני שלטונות המס האמריקאית נחשבת כמעין- CFC (חברה נשלטת זרה) ,דהיינו רואים ברווחי החברה כדיבידנד רעיוני אפילו אם הוא לא נמשך בפועל- על מס האמור לא ניתן לקבל זיכוי מס זר בישראל ולהיפך, ולכן יש כאן כפל מס מובנה.

החוק חל במידה ואזרח אמריקאי מחזיק מעל ל- 50% בחברה ישראלית (כולל חברה זרה שאינה אמריקאית) . יש לשים לב, כי גם אם מחזיקים פחות מ-50% אבל יחד עם אזרחים אמריקאים נוספים אתם עוברים את ה- 50% יש חשיפה למס החדש.

המשמעות היא, שלמרות שהחברה הישראלית תשלם מס חברות של 23% בישראל, ייתכן וכי תהיו חשופים למס אמריקאי נוסף של עד  37% ברמה האישית.

בנוסף, גם אם תמשכו דיבידנד מתוך החברה שלכם עדיין זה לא מגן עליכם ומשארים אתכם חשופים למס הזה.

אז אם אתם בעלי אזרחות כפולה (ישראלית ואמריקאית ) ומחזיקים בחברה ישראלית עליכם להתייעץ עם הרו"ח האמריקאי שלכם.

במידה ואתם מעוניינים לקבל חוות דעת נוספת בעניין, אנו עובדים עם משרד רו"ח אמריקאי (המתמחה בייצוג אזרחים ישראלים בארה"ב בעלי אזרחות כפולה), אנא פנו אלינו ואנו נדאג לבחון יחד את הסוגיה, שכן עם תכנון מס נכון ניתן להקטין ואף אולי להימנע מהמס הזה.

סער את סורי
פתרונות מיסוי בע"מ